Časté otázky týkající se webů

19.1.2015

Proč vlastně musím mít web, když jej ani moje konkurence nemá?

V dnešní době je kladen vysoký důraz nejenom na kvalitu služeb, ale i na prezentaci firmy, produktu či služby. Určitě máte papírovou vizitku, tak proč nemít i tu elektronickou? Pokud spojíte tvorbu webu s kvalitním SEO, můžete dosáhnout výrazného zvýšení povědomí o vaší firmě. Dnes totiž každý hledá na internetu. Každý dnes hledá na internetu.

Kolik mně osobně zabere konzultace ohledně tvorby webu?

Toto je velice složitá otázka, která se nedá zodpovědět obecně. Velice záleží na velikosti a rozsahu webu. U firemních stránek je konzultací minimálně, e-shop zabere času podstatně více. Dalším důležitým bodem je i představa zákazníka. Když nemáte jasnou představu o vzhledu webu, tak je nutno počítat s více konzultacemi.

Kolik mě to bude stát?

Konzultace jsou započteny ve finální ceně, která je dohodnuta předem. Konzultace budou tedy stát jen váš čas.

Budu si následně web spravovat sám, nebo to za mě někdo udělá (aktualizace, články atd.)?

Se správou webu z vaší strany je samozřejmě počítáno, jelikož weby dělám na redakčním systému, kde je zaručena jednoduchá editace. Pokud si nevěříte, není problém individuálně se domluvit a web vám mohu za paušální částku spravovat osobně.

Co znamená mít responzivní web?

Responzivní web je takový web, který automaticky upravuje a přizpůsobuje můj vzhled na základě velikosti displeje vašeho přístroje. Responzivní vzhled se stal od roku 2011 doporučovaným standardem webových stránek. První zmínka o responzivním zobrazení byla uveřejněna ve článku v roce 2010. Spolu se stoupajícím počtem chytrých telefonů a tabletů se responzivita stala nejenom žádanou, ale i důležitou vlastností webu, kterou ale dnes málokdo má!

Co mi přinese mít svůj vlastní web?

Vlastní web vám přinese jedinečnou možnost prezentace vaší firmy, produktu či služby. Současně vám může přinést vyšší zisky a zvýšení povědomí. Web je dnes důležitou a nedílnou součástí takzvané corporate identity (firemní styl).

A kdo mi na něj napíše texty?

Zde jsou dvě možnosti. První možností je, že si na webové stránky texty umístíte sami, nebo máte druhou možnost, kterou jsou copywriteři (lidé věnující se profesionálnímu psaní textů). Samozřejmě není problém individuálně se domluvit.