Individuální úpravy e-shopů běžících na platformě shoptet

25.5.2018

Shoptet je jednoduchý e-shopový systém s dobrou technickou podporou a administrací, ale i přes to mi stále více lidí píše a zajímá se o jednoduché, ale přitom podstatné úpravy nad rámec e-shopu. Zajímá vás, o které úpravy se jedná? Pojďme se na to společně podívat.

Všeobecně by se úpravy dali shrnout a rozdělit na ty jednoduché (přejmenování názvů, zaoblení tlačítek, změna barvy textu, atd) a složité (změna obrázku při najetí myši, zobrazení určité kategorie na stránce vyhledávání, nebo nad patičkou, umístění instagram widgetu, atd).

Jednoduché úpravy

Jednoduché úpravy zvládne i laik v podstatě to jsou úpravy, kde se často opakují základní atributy, jako je například color (barva písma), font-weight (tučnost písma), margin (vnější odsazení), padding (vnitřní odsazení), float (obtékání), atd.

Jistě byste chtěli vidět nějaký praktický příklad. Vezmeme si šablonu Classic, která patří mezi tu nejnovější šablonu. Na této šabloně se nám například nelíbí zabarvení polý, která označují tip, výprodej a novinka. Pomocí CSS to lze snadno změnit. Kód je následující.

<style>
.flag.flag-tip{background-color: red;}
.flag.flag-new{background-color: green;}
</style>

 A níže se můžeme podívat na výsledek. Takto to bude vypadat, pokud jste úpravu provedli správně. Barvy můžete uvádět samozřejmě také v Hex (#000000), nebo v rgb (101,101,101) formátu
Shoptet šablona classic před úpravou

Úprava šablony classic – úprava podbarvení pole označujících TIP, VÝPRODEJ a NOVINKA

Shoptet šablona classic před úpravou

Úprava šablony classic – úprava podbarvení pole označujících TIP, VÝPRODEJ a NOVINKA, výsledná podoba

Složitější úpravy

U těchto úprav je již potřeba patřičných znalosti kódu. Často se jedná o přehození pole s textem z místa nad patičkou, na jiné místu, nebo změna obrázku při najetí myši, úprava chybové stránky, místo klasické, standardně nastavené shoptetem, atd.

Změna obrázku při najetí myši

Tuto úpravu považuji za podstatnou, pokud prodáváte zboží, kde chcete zákazníka zaujmout. Moc e-shopů tímto zatím nedisponuje, není dle jejich názoru ani potřebná, já dodávám pokud ALE… a ale je v tomto případě dost podstatné. Představte si a vžijte se do role zákazníka, který si v kategorii vybírá své zboží, které by rád zakoupil. Projíždíte zboží v kategorii a zajímá vás, jak asi zboží vypadá. Vidíte sice fotku, ale už nemáte představu, jak by vypadalo když bude rozbalené (případ na obrázku) a právě na toto cílím. Cílím na to, aby zákazník měl z nákupu prožitek, vznikla u něho pozitivní emoce a nemusel se nutně dívat do detailu produktu.

Posuďte sami, co vypadá lepe, jestli pouhý obrázek zabaleného zboží (jako u Bio Datle 100G), nebo to, jak je tomu u druhého produktu (Bio Datle 200G), kde se při najetí myší změní obrázek balení na tuto hezkou hromádku datlí. Ano, i tato zdánlivá maličkost se vám časem vrátí v podobě spokojeného zákazníka.

Ukázka změny obrázku při najetí myši - shoptet

Ukázka změny obrázku při najetí myši

Nevíte si rady s úpravou, nefunguje vám něco dle vašich představ, nebo chcete svůj shoptet e-shop odlišit od ostatních? Neváhejte mne kontaktovat. Spolu určitě najdeme řešení.